Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące ChatGPT i sztucznej inteligencji na swój email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!





Zamknij to okno

Uaktualnione opcje personalizacji w ChatGPT

Nowe funkcje personalizacji w ChatGPT to coś, co może znacząco wpłynąć na sposób korzystania z tego narzędzia. OpenAI wprowadziło aktualizacje, które pozwalają dostosować odpowiedzi chatbota do naszych indywidualnych preferencji. Zmiany te są już dostępne w wersji przeglądarkowej oraz w aplikacji desktopowej na Windowsie, choć na aplikację dla MacOS będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni. Co więcej, użytkownicy w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie oraz Szwajcarii muszą uzbroić się w cierpliwość – funkcje mają trafić do nich „wkrótce”. Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie użyć VPN. Jak to zrobić? Wyjaśniamy tutaj.

Jak zmieniają się opcje personalizacji?

Uaktualnione opcje personalizacji w ChatGPT
Uaktualnione opcje personalizacji w ChatGPT

Aktualizacja wprowadziła sekcję „Customize ChatGPT”, którą można znaleźć w menu po kliknięciu swojego awatara. Tam czekają różne opcje, takie jak:

  1. „Jak mam się do Ciebie zwracać?” – możesz wpisać swoje imię czy pseudonim.
  2. „Czym się zajmujesz?” – funkcja pozwala uwzględnić Twój zawód, co wpływa na dostosowanie informacji do specyfiki Twojej pracy.
  3. „Jakie cechy ma mieć ChatGPT?” – masz do wyboru takie opcje jak „rozmowny”, „dowcipny” czy „wyrazisty w opiniach”.
  4. „Co jeszcze powinienem o Tobie wiedzieć?” – miejsce, w którym możesz wpisać swoje zainteresowania, wartości czy preferencje.

Te zmiany sprawiają, że interakcje z chatbotem mogą stać się o wiele bardziej dopasowane, a tym samym – bardziej efektywne. Zamiast ciągle precyzować swoje potrzeby w rozmowie, ChatGPT „zapamiętuje”, czego od niego oczekujesz.

Czego można oczekiwać po tej aktualizacji?

Jeśli eksperymentowaliście wcześniej z personalizacją w ChatGPT, nowa aktualizacja może być dla Was miłym dodatkiem. Modyfikacja pozwala m.in. wprowadzić nieco humoru – na przykład poprosić ChatGPT o odpowiedzi w stylu „twojej teściowej” albo jakby był bohaterem powieści Harrego Pottera.

Niestety, funkcja personalizacji nie jest jeszcze tak elastyczna, jak mogłoby się wydawać. Na przykład, jeśli chcesz korzystać z różnych „profilów” (np. poważnego i humorystycznego), musisz każdorazowo wracać do ustawień, by dokonać zmian. Wielu użytkowników liczy na to, że w przyszłości OpenAI wprowadzi możliwość przełączania się między profilami.

Warto dodać, że to nie jedyna zmiana wprowadzona w tym roku przez OpenAI. Rok rozpoczął się od funkcji przypomnień („tasks”), która pozwala ustawiać powiadomienia w kalendarzu za pomocą ChatGPT. Jednak na pełnoprawnego Asystenta AI (AI Agent) wciąż trzeba poczekać.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka!

Wygląda na to, że używasz blokady reklam. Reklamy pomagają nam utrzymać tę stronę. Wyłącz ją proszę.